Granit to surowiec na szeroką skalę stosowany w elementach wykończenia domu. Surowiec o eleganckim wyglądzie cechuje się również dużą wytrzymałością na uszkodzenia oraz jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Wszystko to powoduje, iż wybierając rodzaj kamienia do domu lub płyty kamienne na taras, warto rozważyć granitowe elementy, które nadadzą domostwu niepowtarzalnego, a zarazem ekskluzywnego charakteru. 

Posadzka granitowa – wysoki standard wykończenia budynku

Podłoga stanowi jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych w domu. Rodzaj podłoża bezpośrednio wpływa na wygląd i charakter wnętrz. Dlatego warto sprawić, aby posadzka wyróżniała się na tle standardowych rozwiązań. Podłoga granitowa jest nie tylko bardzo estetyczna, ale również prosta w pielęgnacji, gdyż nie wymaga stosowania dodatkowych środków chemicznych. Kamień jest naturalnym surowcem, a więc do jego czyszczenia wymagane są naturalne substancje, jak woda. Płyty granitowe zapewnią wysoki standard budynku, podnosząc jego wartość i wpływając na jego konkurencyjność na rynku. Ponadto, decydując się na płytki z kamienia w siedzibie firmy, wpłyniesz na pozytywne postrzeganie własnego przedsiębiorstwa przez potencjalnych kontrahentów.

Posadzka kamienna w Twoim domu

Rynek obfituje w wiele rodzajów płyt, które można zastosować, tworząc wnętrza domu. Płyty granitowe funkcjonują w wielu formach. Posadzka granitowa może występować w zróżnicowanych wersjach, w zależności od formy obróbki surowca. Do najpopularniejszych opcji należy zaliczyć: 

1). płyty granitowe płomieniowane, które posiadają specjalną powłokę antypoślizgową sprawdzą się doskonale w miejscach często używanych jak wejścia do budynków użyteczności publicznej czy hoteli. Dzięki zabezpieczającej warstwie korzystanie z podłogi będzie nie tylko komfortowe, ale również bezpieczne. Właściwość ta ma również niebagatelne znaczenie w przypadku wejścia w mokrym obuwiu. Atrakcyjny wygląd w połączeniu z odpowiednim zabezpieczeniem to wybór idealny dla właścicieli hoteli, pensjonatów, galerii handlowych czy zarządców urzędów.

2). płyty granitowe szczotkowane, technika szczotkowania pozwala na osiągniecie efektu śródziemnomorskiego, który odznacza się lekką chropowatością. Kamień jest wcześniej specjalnie przygotowany przez fachowców, aby jego powierzchnia nie uległa zniszczeniu. Ozdobna chropowatość nadaje niepowtarzalnego charakteru i polecana jest do dużych przestronnych wnętrz. 

3). płyty granitowe polerowane, polerowany grafit stanowi odpowiedź na coraz wyższe oczekiwania konsumentów. Płytki z kamienia posiadają gładką powierzchnię, która polecana jest głównie do nowoczesnych wnętrz. Płytki kamienne będą pasować również do mniejszych pomieszczeń, ponieważ optycznie powiększają przestrzeń i kumulują na sobie całą uwagę. Te płyty zdecydowanie są najważniejszym elementem wystroju wnętrza i to do nich powinno dobierać się odpowiednie dodatki.

Płyty granitowe – zalety stosowania surowca w warunkach domowych

Granit na podłogę jest specjalnie przygotowany przez rzemieślników, aby jak najlepiej wpasować się do nowoczesnych wnętrz. Posadzka kamienna stanowi inwestycję, która ma przez lata służyć w idealnym stanie, dlatego konieczne jest przeprowadzenie szeregu prac mających na celu zabezpieczenie surowca i uczynienie z niego materiału odpowiedniego do stosowania w domu. Alternatywą dla granitu jest posadzka marmurowa. Drogocenny materiał jest przede wszystkim uniwersalny, gdyż wpisuje się w trendy, a jednocześnie jest ponadczasowy. Posadzka kamienna wykonana ze szlachetnego surowca jest nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim długowieczna. Stosując naturalne rozwiązania można być pewnym, iż przetrwają one wiele lat intensywnego eksploatowania w niezmienionej formie. Inwestycja zagwarantuje wieloletni komfort.

Płyty z piaskowca to rozwiązanie, które na przestrzeni ostatnich lat stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Dzięki temu, że piaskowiec nie jest stosowany na szeroką skalę, staje się wyborem nieoczywistym, przez co wpływa na elegancki i gustowny wygląd pomieszczeń wykończonych tym rodzajem kamienia naturalnego. Ten niepowszechny surowiec gwarantuje ponadprzeciętne walory estetyczne oraz funkcjonalne. Wybór rzadkiego materiału budowlanego przekłada się na odpowiednią prezencję wnętrz i również pozwala na pokazanie niebagatelnego gustu właścicieli.

Jeżeli interesują Państwa płyty marmurowe, bądź płyty z piaskowca, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Wromac i składania zamówień. Jednocześnie informujemy, że w razie jakichkolwiek pytań odnośnie realizacji zlecenia pozostajemy otwarci na sugestie i Państwa preferencje. Pragniemy, aby płyty kamienne na taras w pełni odpowiadały oczekiwaniom. Kamień na podłogę stanowi nowoczesne rozwiązanie, które wpłynie pozytywnie na aranżację całego domu. Niebanalny dobór posadzek znacząco uatrakcyjni wnętrze, czyniąc je bardziej unikalnym. Podłoga kamienna, wbrew pozorom, nie musi być zimna i nieprzyjemna. Stosowane przez nas nowoczesne techniki gwarantują zapewnienie komfortu termicznego zarówno latem, jak i zimą. Kamień przewodzi ciepło stąd kamienne płytki doskonale nadają się na podłogę z ogrzewaniem podłogowym. W lecie kamienna podłoga jest przyjemnie zimna a w zimie przyjemnie ciepła. Dodatkowo do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, aby dostosować ofertę jak najlepiej do oczekiwań klientów. Zależy nam na tym, aby Państwo byli prawdziwie zadowoleni z naszych produktów i usług.