Architektura sakralna nie jest wyrobem kamieniarskim prostym do wykonania. Trzeba mieć ogromną wprawę, doświadczenie, a także pewne predyspozycje do wykonywania tego typu elementów architektonicznych. Wromac gwarantuje najwyższą jakość usług, ponieważ zatrudnia wybitnych specjalistów, co więcej posiadamy zasób specjalistycznych maszyn, które są niezawodne i bardzo pomocne w realizowaniu nawet najtrudniejszych zleceń. Produkty sakralne wykonywane z kamienia to nasza specjalność i powołanie!

Ambona granitowa – dostojeństwo i blask

Prawidłowo wykonane obiekty sakralne, zwłaszcza ambony granitowe, to zdecydowanie za mało. Rzemieślnik musi wykazać się nie tylko znajomością swojego fachu, ale również kreatywnym myśleniem, które owocuje doskonałym wykonaniem.
Wykonywane przez nas ambony granitowe charakteryzują się subtelnym wyrafinowaniem, które sprawdza się znakomicie w takich miejscach jak kościoły czy katedry. Dzięki różnorodnej teksturze graniu żadna ambona nie będzie taka sama. Swoją unikalność zawdzięcza również barwie. Choć najczęściej spotykany kolor to szary, są również białoróżowe, czerwone czy zielone. Wierni mogą nacieszyć oko podczas kazań, w tak ważnej dla nich świątyni. Bierzemy pod uwagę wszelkie propozycje klienta i doradzamy. Na życzenie wykonujemy zamówienia granitowych ambon według indywidualnych potrzeb.

Ołtarz z kamienia – wzniosłość i uroczystość w centrum

Wiemy, że ołtarz znajduje się w centrum nawy głównej. Podczas każdej mszy jest dokładnie lustrowany przez wszystkich wiernych. Wykonywane przez nas ołtarze z kamienia są wykonywane z ogromną starannością, tak aby końcowy produkt olśniewał swoją unikalnością. Serdecznie zachęcamy do korzystania z całej naszej oferty dostępnych materiałów – nie tylko granitu!
Ołtarz z kamienia jest jednym z najważniejszych miejsc w świątyni. Zawsze dostosowujemy się do wytycznych, słuchamy propozycji, a także polecamy najlepsze rozwiązania. Wszystko to owocuje tym, że wnętrze jest wypełnione dostojeństwem, bowiem ołtarze wykonane z kamienia wnoszą mistyczną aurę i roztaczają podniosłą atmosferę w całym wnętrzu.

Chrzcielnica granitowa – święty obrządek

Wykonywane na specjalne zamówienie, zgodnie z indywidualnymi wytycznymi. Chrzcielnica granitowa służąca do świętych ceremonii, wykonana z najwyższą dokładnością i starannością. Wykonana z granitu, łatwa w obróbce, dzięki czemu możemy rzeźbić w niej niezwykłe kształty lub nawet całe figury. Gwarantujemy oryginalność, która doda całemu obrządkowi jeszcze większego dostojeństwa i świętej atmosfery. Chrzcielnica granitowa dostępna jest również w różnych kolorach granitu na przykład białoróżowej czy zielonej.
Ceremonia chrztu jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdego wiernego. Jednak poprzez niebanalne wykonanie granitowej chrzcielnicy wrażenia mogą być jeszcze bardziej wyraźne i głębsze. Chrzcielnica to przedmiot, który możemy zobaczyć z bardzo bliska, dlatego też szczegóły są bardzo istotne. Można zdecydować się na bogate wzory, elegancką prostotę lub styl rustykalny. Nie ważne, jaka technika na nim zagości, jej wykonanie zawsze będzie najwyższej jakości.